• 2023/2024

Hodiny telesnej výchovy v treťom ročníku už tradične zahŕňajú základný plavecký výcvik. Naši tretiaci ho v tomto školskom roku absolvovali v dňoch od 25.9. do 29.9.2023.

Cieľom základného plaveckého výcviku je prekonať strach z vody a zvládnuť základné plavecké návyky. K tomu nám slúžia rôzne hry, kde sa žiaci učia dýchať do vody, loviť predmety z vody, splývať na bruchu i na chrbte. Neskôr sa učia správne pohyby nôh pri kraule a znaku s dýchaním do vody. Vyskúšajú si aj zoskok a vynorenie sa v malej aj veľkej vode.

Motiváciou na každodenné plávanie v sviežej vode bol aj vodník „Svitík“, ktorý ich čakal pred bránami plavárne a zabavil ich aj pri vode. Za usilovnosť počas celého týždňa ich čakala odmena v podobe Mokrého vysvedčenia a malej sladkosti.

Všetkým žiakom želáme radosť z vody a bezpečné plávanie v budúcnosti!

2022/2023

Súčasťou hodín telesnej výchovy v 3.ročníku je absolvovanie základného plaveckého výcviku. Plávanie je jedným z najpríjemnejších a najzdravších športov. Vodné prostredie má vplyv na posilnenie zdravia, zvýšenie otužilosti i celkovej telesnej a duševnej zdatnosti.

Naši tretiaci sa tejto obľúbenej aktivite venovali celý týždeň od 17.10. – 21.10. 2022 na plavárni vo Svite. Po zoznámení s vodou prostredníctvom rôznych hier sa postupne učili základnú techniku plaveckých spôsobov kraul a znak.

O spestrenie chvíľok na plavárni sa postaral aj vodník Svitík, na ktorého sa žiaci tešili každý deň.

Za snahu počas celého týždňa si v piatok prevzali Mokré vysvedčenia. Dúfajme, že sa im tento šport zapáčil a budú sa mu venovať aj po ukončení plaveckého výcviku.