• Anglický jazyk

• 2023/2024

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - školské kolo

V novembri sa v našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Olympiády sa zúčastnilo 28 žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriách: 1A, 1B, 1C. Súťaž prebehla prezenčnou formou a pozostávala z dvoch častí: písomnej a ústnej. Žiaci vypracovali test zameraný na rozvoj slovnej zásoby, gramatiky, čítania a počúvania s porozumením. V ústnej odpovedi mali za úlohu vymyslieť príbeh podľa obrázka a viesť simulačný dialóg.

Výsledky žiakov kategórie 1B - 8., 9. ročník:
             1.miesto – Samuel Šoltis, IX.B
             2.miesto – Dávid Lipták, IX.A

3.miesto – Kristína Bendíková, VIII.A

Výsledky žiakov kategórie 1A - 6., 7. ročník:
             1.miesto –Diana Šolonyová, VII.A
             2.miesto –Alexander Friedmann, VII.A
             3.miesto – Jakub Lavčák, VII.B

Výsledky žiakov kategórie 1C:
             1.miesto - Vanessa Chmurová

Do okresného kola postupujú žiaci: Diana Šolonyová a Samuel Šoltis a do krajského kola postupuje Vanessa Chmurová.
          Srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom a krajskom kole!

WocaBee

Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebiehala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťažilo sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee. V súťaži sa hodnotila usilovnosť žiakov v učení anglického jazyka, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.
          Žiaci súťažili ako jednotlivci, ale aj ako triedne tímy. Do okresného šampionátu sa zapojilo 48 žiakov zo IV., V. a VI. ročníka našej školy.

Výsledky okresného šampionátu:
          Z celkového počtu zapojených 50 tried z okresu Poprad, sa najlepšie umiestnili naši štvrtáci na 20.mieste, šiestaci obsadili 28.miesto a piataci skončili na 32.mieste.
          V súťaži jednotlivcov sa veľmi pekne v okresnom kole umiestnili naše 2 žiačky zo IV.A:
             Diana Krajčová na 19.mieste
             Katarína Krettová na 26.mieste

Tou najdôležitejšou výhrou však je zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky!

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - krajské kolo

Naša škola sa 16. februára 2023 prvýkrát zúčastnila krajského kola Olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa uskutočnilo v Prešove. Našu školu reprezentovala žiačka V.A triedy v kategórii 1C, Vanessa Chmurová, ktorá sa vo veľkej konkurencii nestratila a napriek tomu, že bola najmladšou účastníčkou dosiahla veľmi pekné 18. miesto.

Blahoželáme a prajeme jej ešte veľa úspechov v anglickom jazyku!

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - okresné kolo

Dňa 19.01.2023 sa v Poprade uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku.
          Našu školu vo veľkej konkurencii veľmi úspešne reprezentovali dvaja žiaci. V kategórii 1A obsadil 11. miesto Samuel Ujčík zo VII.A. Ešte lepšie umiestnenie dosiahla v kategórii 1B žiačka VIII. A, Terézia Malatínová a vybojovala si 7. miesto v okrese. Obidvaja žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola!

Obidvom blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov v anglickom jazyku.

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - školské kolo

Aj tento rok sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Olympiády sa zúčastnilo 29 žiakov. Súťaž prebehla prezenčnou formou a pozostávala z dvoch častí: písomnej a ústnej. Žiaci vypracovali test zameraný na rozvoj slovnej zásoby, gramatiky, čítania a počúvania s porozumením. V ústnej odpovedi mali za úlohu vymyslieť príbeh podľa obrázka a viesť simulačný dialóg.

Výsledky žiakov kategórie 1B - 8., 9. ročník:

1.miesto - Terézia Malatínová, VIII.A

2.miesto - Samuel Šoltis, VIII.B

3.miesto - Michaela Šelengová, IX.A

Výsledky žiakov kategórie 1A - 5., 6., 7. ročník:

1.miesto - Samuel Ujčík, VII.A

2.miesto - Lea Szókovács, VII.A

3.miesto - Viktória Wierna, VII.B

Výsledky žiakov kategórie 1C:

1.miesto - Vanessa Chmurová

Do okresného kola, ktoré sa uskutoční 19.01.2023 postupujú Samuel Ujčík a Terézia Malatinová.

Blahoželáme a držíme palce v okresnom kole!

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - okresné kolo

Aj v tomto školskom roku  sa víťazi školského kola olympiády v anglickom jazyku zúčastnili okresného kola, ktoré sa uskutočnilo dňa 13.01.2022, on-line formou.  Naši žiaci sa v silnej konkurencii  a náročnosti obsahu olympiády vôbec nestratili a dosiahli výborné výsledky.

Samuel Šoltís zo VII.B triedy, v kat. 1A obsadil 7. miesto a stal sa úspešným riešiteľom.
               Dominika Kiktová z IX.A triedy, v kat. 1B obsadila 11. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou.

Obidvom srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa ďalších úspechov!

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - školské kolo

Aj v tomto roku sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Súťaž prebehla prezenčnou formou. Žiaci vypracovali test zameraný na overenie slovnej zásoby, gramatiky, čítania a počúvania s porozumením.

V utorok 16.11.2021 súťažila kategória 1A - 6., 7. ročník

Výsledky: 1.m. Samuel Šoltis            VII.B

2.m. Karin Gajdošová       VII.A

3.m. Terézia Malatinová    VII.A

V piatok 19.11.2021 súťažila kategória 1B - 8., 9. ročník

Výsledky: 1.m. Dominika Kiktová        IX.A

2.m. Sebastián Svitaň         IX.A

3.m. Michaela Šelengová   VIII.A

Do okresného kola, ktoré sa uskutoční 13.01.2022 postupujú Samuel ŠoltisDominika Kiktová.

Blahoželáme a držíme palce v okresnom kole!