• Strieborný pohár patrí našim dievčatám

V septembri na našej škole začala činnosť bedmintonového krúžku, ktorý sa medzi našimi žiakmi teší veľkej obľube. Po skromných začiatkoch bez regulérnych ihrísk, sa nám podarilo namaľovať v telocvični štyri bedmintonové kurty, ktoré slúžia všetkým žiakom školy aj na hodinách telesnej a športovej výchovy. S bedmintonom  sa nám podarilo dosiahnuť  aj pekný športový úspech  na okresnom kole žiakov a žiačok základných škôl, ktoré sa konalo 25.2.2020 v Poprade – Matejovciach. Naše bedmintonistky  Timea Alžbetkinová (VIII.B) a Gabriela Fábryová (VII.A) v silnej konkurencii vybojovali pre našu školu v súťaži dvojíc striebornú medailu. Vo finálovej skupine porazili súperky zo ZŠ Švábovce a v boji o zlato nestačili na skúsenejšie súperky zo ZŠ Komenského. O popularite bedmintonu svedčí aj to, že sa  súťaže zúčastnilo celkovo 12 škôl z okresu Poprad.  Obidvom žiačkam blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalšieho tréningu. V súťaži sa nestratili ani naši chlapci Tobiáš Javorský (VIII.B) a Jonatán Bendík (VI.A), ktorý bol najmladším účastníkom turnaja. Aj keď sa chlapcom nepodarilo prebojovať zo základnej skupiny, boli zdatnými súpermi ostatným hráčom a nazbierali cenné skúsenosti.  Našim reprezentantom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a ostatných žiakov pozývame na bedmintonový krúžok, ktorý prebieha v telocvični každý utorok od 13:30.