• Florbal

    • FLORBAL

     Florbalistky školy – majsterky okresu Poprad

     Pekný športový úspech dosiahli florbalistky našej školy. V športovej hale Zámoček v Matejovciach sa odohralo finále Majstrovstiev okresu vo florbale dievčat. Do finále postúpili 4 najlepšie družstvá zo základných skupín. Naše dievčatá nenašli premožiteľa a postupne zdolali ZŠ  Svit Ul. Mieru, Spišskú Sobotu a Tatranskú Lomnicu. Celkové skóre zo všetkých zápasov 23:1 hovorí za všetko. Medzi najlepšie hráčky sa zaradili T. Kroláková, S. Benková, S. Michlíková, T. Ilošvajová ,L. Zelinová. Tieto opory družstva výborne doplnili L. Lopušeková, L. Furcoňová, V. Orolínová, P. Orolínová, B, Lavčáková. D. Jakubčová, K. Fajtlová, D. Petruľová. Našim úspešným športovkyniam budeme držať prsty na Krajských majstrovstvách v Prešove.

      

     Takisto naši chlapci sa zapojili do bojov na majstrovstvách okresu vo florbale. Vo veľkej  a kvalitnej konkurencii získali pekné 3.miesto. Našu školu reprezentovali Peter Fajtl, Erik Ferienčík, Lukáš Kikta, Simeon Krajč, Peter Kubus, Lipták Ján, Kevin Mižigár, Kristián Orolin, Šimon Pavliga, Pavol Šeleng, Dávid Štefko a Patrik Švagerko.

     Florbal SK liga

       Ďalšie zápasy FLORBAL SK ligy - Pekný úspech florbalistiek na Krajských majstrovstvách v Prešove.
     Dňa 12.a 14.2. sa v Prešove uskutočnili Majstrovstvá Prešovského kraja vo florbale dievčat. Naše dievčatá sa prebojovali do krajského finále ako víťazky tatranskej skupiny. Po hladkých víťazstvách nad D. Smokovcom a Sečovskom Poliankou 6:0 a  5:1 postúpili do boja o medaily. Zápas o postup do finále sa skončil v riadnom hracom čase nerozhodne. V samostatých nájazdoch mali viac šťastia Prešovčanky. Naše dievčatá podali obetavý výkon v zápase o 3. miesto a porazili ďalšiu Prešovskú školu Mukačevskú 3:0. Tretie miesto je v stále silnejšej konkurencii pekný úspech. Dievčatá dokázali, že sú schopné víťaziť aj nad veľkými mestskými školami.
     Dievčatá čakajú ešte okresné majstrovstvá, kde im budeme držať prsty.

      

     Prvé kolo Florbal SK ligy v réžii našich družstiev

      

     V dňoch 24.10. a 25.10. sa v telocvični našej školy odohrali zápasy 1. kola celoslovenskej súťaže Florbal SK liga. Chlapci a dievčatá našej školy v nich bez jedinej prehry dominovali a zaslúžene obsadili 1. miesta. Celkové  skóre dievčat 32:3 hovorí za všetko. Po minuloročnom 4. mieste na Majstrovstvách Slovenska sú aj v tomto školskom roku ciele vysoké. Obe družstvá sa budú snažiť prebojovať na Majstrovstvá Slovenska. Naši  reprezentanti podali dobrý kolektívny výkon, najlepšími hráčmi celého turnaja sa stali Kevin Mižigár a Tatiana Kroláková.

     Florbal SK liga

     Tatranská Lomnica

     Dolný Smokovec

     Spišské Bystré

     Svit Komenského

     Dostojevského Poprad

     Skóre

     Body

     Poradie

     Tatranská Lomnica

     E

     2:3

     1:7

     2:0

     4:1

     9:11

     6

     3.

     Dolný Smokovec

     3:2

     x

     0:9

     0:0

     3:0

     6:11

     7

     2.

     Spišské Bystré

     7:1

     9:0

     t

     6:1

     10:1

     32:3

     12

     1.

     Svit Komenského

     0:2

     0:0

     1:6

     r

     0:3

     1:11

     1

     5.

     Dostojevského Poprad

     1:4

     0:3

     1:10

     3:0

     a

     5:17

     3

     4 .

      

      

     V dňoch 4. a 5. decembra 2018 sa odohralo 2.kolo FlorbalSK ligy v Dolnom Smokovci. Obe družstvá nenašli premožiteľa a zaslúžene postúpili na Krajské kolo, ktoré bude vo februári v Prešove. Za najlepších hráčov turnaja boli vyhlásení Kristián Orolín a Tatiana Kroláková.