• Vianočné vystúpenie

     • ZŠ s MŠ Spišské Bystré Vás srdečne pozýva na Vianočné vystúpenie v utorok 12.12.2023 o 16:30 hod. v kultúrnom dome Villa Cubach.

      Tešíme sa na Vás!

     • Kráľovstvo včiel

     • Aj v tomto školskom roku si mohli naši žiaci 1.-4. ročníka zahrať zábavnú interaktívnu hru „Kráľovstvo včiel“. Prostredníctvom včelieho príbehu si prežili celý rok včely a v "rojoch" so svojou kráľovnou riešili zábavné úlohy. Tím, ktorý nazbieral najviac medových kvapiek, bol najlepšie zásobený a najlepšie pripravený na zimu.
      Žiaci sa počas hry výborne zabavili a mali možnosť zistiť mnoho zaujímavých informácií o včelách a ich pestrom živote počas jednotlivých ročných období. Dozvedeli sa, čo všetko sa deje v úli, čo počas roka včely stretáva, čo im pomáha a čo škodí. To, ako si to žiaci užili, dokazujú zanietené tváre na fotografiách.

      PaedDr. Martina Guláková

       

     • Výchovný koncert

     • Dňa 7.12. 2023 sa v škole konal výchovný koncert na tému VESELÉ VIANOCE.
      Účinkujúci sa snažili žiakom a pedagógom priblížiť pravú podstatu najkrajšieho sviatku v roku. Zábavnou a pútavou formou bola odprezentovaná história Vianoc, tradície, rozmanitosť osláv v rôznych krajinách sveta a dôležitosť priateľských, rodinných a medziľudských vzťahov. Atmosféra bola výborná, kultúrny zážitok tiež.

      Mgr. Veronika Chmurová

     • Mikuláš navštívil aj Seniorpark!

     • Na sviatok sv. Mikuláša navštívili naši žiaci babičky a dedkov v Seniorparku. Štvrtáci ich potešili spevom a básňou a spolu so siedmakmi prišiel aj sv. Mikuláš v sprievode anjelov a čertov. Dôchodcovia mali povedať báseň alebo pieseň a za odmenu im Mikuláš s anjelmi rozdali darčeky, ktoré pre nich žiaci vyrobili.
      Stretnutie bolo veľmi milé a dôchodcov, ale aj žiakov určite obohatilo.

      Mgr. Aneta Ďuricová

     • Mikuláš a červený deň

     • Konečne sme sa dočkali vytúženého dňa. Už od rána sme boli plný očakávania, kedy k nám príde...
      Kto? No predsa Mikuláš! A ten veru prišiel so svojimi pomocníkmi. Všetci žiaci túžili po sladkej odmene, preto Mikulášovi zaspievali, zarecitovali alebo zatancovali. No a keďže je Mikuláš červený, tak aj u nás v škole dnes prevládala červená farba. Pomocníci Mikuláša mali plné ruky práce, pretože museli spočítavať červené oblečenie. A ktorý triedny kolektív je víťazom? To sa dozvieme až zajtra. Ale prišli aj ďalšie prekvapenia a dnešný deň bol skutočne veľmi štedrý. Triedy dostali spoločenskú hru, ktorú určite využijú počas prestávok alebo voľných chvíľ a koberec do triedy.

      Ďakujeme veľmi pekne celému organizačnému tímu a školskému parlamentu, a to: Oliverovi Ordzovenskému, Mime Pirožekovej, Mime Malatinovej, Miške Klustovej, Sofii Bačovej, Karolíne Gurovičovej, Majke Slavkovskej, Natálke Šellengovej , Radke Frisovej, Miškovi Skokanovi, Lilli Lešundákovej, Broni Palgutovej, Karolínke Orolinovej za krásny, veselý a vydarený deň.

      Mgr. V. Chmurová, Mgr. Z. Maškulková a Mgr. K. Šelengová

     • Tvoj Pohľad 2023

     • Od zajtra - 6.12.2023 si môžete zakúpiť 1. tohtoročné číslo časopisu Pohľad.
      Cena jedného časopisu je 1,-€ a môžete si ho kúpiť priamo vo vašej triede počas "Červeného dňa" a od 7.12. do 18. 12. počas veľkej prestávky na dolnej chodbe ZŠ.

      Súčasťou Pohľadu je aj súťaž a ako môžete súťažiť?
      1. Kúp si svoj časopis s číselným kódom uvedeným na 15. strane Pohľadu.
      2. Nezabudni si vziať svoj časopis so sebou na žrebovanie výhercov, ktoré sa uskutoční na dolnej chodbe dňa 20.12.2023 počas veľkej prestávky.
      3. Spolu vylosujeme až 14 šťastlivcov, ktorí vyhrajú zaujímavé ceny.

      Staršie čísla nášho školského pohľadu nájdete aj v záložke Akcie školy - Školský časopis POHĽAD, resp. TU

     • SLADKÁ POMOC 2023

     • Sladká pomoc je misijnou iniciatívou, ktorou motivujeme dobrovoľníkov na Slovensku k pomoci pre mládež a deti v misijných krajinách. Zakúpením čokoládok zlepšíte život detí a mládeže priamo v ich krajine. Čistý zisk z kampane smeruje do projektov pre deti a mládež v Keni, Rwande, Etiópii a v Ugande.

      V našej škole si bude možné čokoládku „SLADKÁ POMOC“ zakúpiť počas veľkej prestávky v stredy a štvrtky na dolnej chodbe hlavnej budovy školy. Cena jednej čokoládky je 1 euro.

      Ďakujeme!

     • Naši žiaci na Technickej olympiáde

     • V závere novembra sa trojica našich žiakov zúčastnila okresného kola v Technickej olympiáde. Súťaž pozostávala z teoretickej časti – vypracovania testu a výroby praktického predmetu podľa technického výkresu.
      Našu školu, ako víťazi školského kola reprezentovali: v kategórii A, čo bola súťaž dvojíc, Samuel Zeman /8.A/ a Dávid Orolin /9.A/. V kategórii B nás zastupoval Tomáš Kikta /7.B/.
      Samuel a Dávid obsadili 9. priečku. Tomášovi sa darilo lepšie a skončil na peknom 5. mieste.

      Všetkým chalanom blahoželáme a ďakujeme na ich snahu a čas, ktorý venovali príprave na súťaž.

      Mgr. Slavomír Petrus

     • Mikuláš a červený deň

     • Aj našu školu navštívi 6. decembra Mikuláš!
      Nezabudni v tento deň prísť v červenom oblečení, pretože na víťaznú triedu čaká sladká odmena

      Tak poďme do toho!

     • Prváci v Levoči

     • Naši prváci sa zúčastnili exkurzie v Levoči. Cieľom bola interaktívna prednáška o ľudských zmysloch. Prváci si preverili funkčnosť všetkých zmyslov. Podľa hmatu určovali predmety, vyskúšali si tvoriť a čítať Braillovo písmo, špeciálne okuliare, ktoré sústredili zrak do jedného bodu. Vďaka sluchu rozoznávali rôzne zvuky a vďaka čuchu rôzne vône. Chuťové poháriky preskúšali pri jedení desiaty.
      Nakoniec si prezreli historickú Levoču - pri radnici sa dozvedeli o Levočskej bielej pani, o klietke hanby. Pri kostole sv. Jakuba o najvyššom oltári od Majstra Pavla a o jeho sochách. Prešli Košickou bránou a obdivovali mohutnosť hradieb. Levoču opúšťali spokojní a plní zážitkov.

      PaedDr. Martina Guláková, Mgr. Daniela Moravčíková

     • Vyhodnotenie súťaže v zbere mobilných telefónov

     • Dňa 27.11. skončila súťaž pod názvom: „Zber starých nefunkčných telefónov“ A ako to dopadlo? Spolu sme nazbierali 55 mobilných telefónov za čo veľmi pekne ďakujeme. Kto priniesol do zberného boxu najviac telefónov? Žiaci z 5.A triedy. Títo žiaci si zaslúžia za svoju snahu sladkú odmenu. Blahoželáme im! Veľké ďakujem, ale patrí aj Vám, ktorí ste sa zapojili do súťaže.

      A ako pokračuje zber zubných kefiek? Máme už vyzbieraných 197 kusov. Zatiaľ najviac zubných kefiek priniesli žiaci zo VI. A triedy. Blahoželáme im a ďakujeme za pomoc.

      A slovo na záver: každý z nás je zodpovedný za ochranu planéty, preto si ju vážme.

      Mgr. Zuzana Maškulková

     • Florbalové popoludnia

     • Tento týždeň sa v telocvični našej škole uskutočnil florbalový turnaj, v ktorom sme si zmerali svoje sily. Postavili sme sa proti sebe a súťažili o najlepšie umiestnenie. Všetci sme sa veľmi snažili, ale vyhrať môže iba jeden. Tento rok boli najsilnejší ôsmaci. Druhým najlepším tímom boli siedmaci a nedala sa zahanbiť ani 9.A trieda, ktorá si odniesla pekné 3.miesto. Štvrté miesto patrí 9.B triede a piate miesto získali najmladší účastníci turnaja - piataci.

      Všetkým ďakujeme za ich snahu, usilovnosť a tímovú spoluprácu a ôsmakom gratulujeme k výhre!

      Miriama Malatinová, 9.B

     • ŠKOLSKÉ KOLO V ANGLICKOM JAZYKU

     • V novembri sa v našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Olympiády sa zúčastnilo 28 žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriách: 1A, 1B, 1C. Súťaž prebehla prezenčnou formou a pozostávala z dvoch častí: písomnej a ústnej. Žiaci vypracovali test zameraný na rozvoj slovnej zásoby, gramatiky, čítania a počúvania s porozumením. V ústnej odpovedi mali za úlohu vymyslieť príbeh podľa obrázka a viesť simulačný dialóg.

      Výsledky žiakov kategórie 1B - 8., 9. ročník:
      1.miesto – Samuel Šoltis, IX.B
      2.miesto – Dávid Lipták, IX.A

      3.miesto – Kristína Bendíková, VIII.A

      Výsledky žiakov kategórie 1A - 6., 7. ročník:
      1.miesto –Diana Šolonyová, VII.A
      2.miesto –Alexander Friedmann, VII.A
      3.miesto – Jakub Lavčák, VII.B

      Výsledky žiakov kategórie 1C:
      1.miesto - Vanessa Chmurová

      Do okresného kola postupujú žiaci: Diana Šolonyová a Samuel Šoltis a do krajského kola postupuje Vanessa Chmurová.
      Srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom a krajskom kole!

      Ing. Gabriela Ivanová

     • Celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníkov ZŠ

     • Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili celoslovenského testovania pohybových predpokladov. Cieľom projektu nie je nájsť najtalentovanejšie dieťa, ale informovať rodičov o stave pohybových predpokladov dieťaťa a taktiež nasmerovať dieťa na športy, kde môžu uplatniť svoje vrodené predpoklady. Deti absolvovali meranie somatických parametrovosem pohybových testov. Výsledky sa odošlú na spracovanie a následne budú vyhodnotené.

      Žiakom sa testy páčili a strávili aktívne dopoludnie v škole.

      Mgr. Benjamín Oravec

     • Aj tento rok máme LEGO programátorov!

     • Aj tento školský rok sme vytvorili tím lego programátorov. Niektorí v krúžku pracovali aj minulý školský rok, ale mnohí sú noví. V nasledujúcom videu sa Vám predstaví náš tím a ukážeme Vám naše provotiny.

      Mgr. Daniela Moravčíková

     • Turisti a ich prvý sneh

     • Turisti sa v sobotu ráno vybrali do Starého Smokovca a odtiaľ pokračovali do Tatranskej Lomnice. Tam navštívili zábavné centrum, kde sa zahrali a poriadne vyšantili. A keďže už v Tatrách napadol prvý sneh, tak radosť z neho bola veľká, preveľká. Ten, kto mal rukavice, tak sa hneď pustil do stavania malého snehuliaka. Výlet sa nám opäť vydaril.

      Mgr. Zuzana Maškulková

     • Bojíte sa chameleóna?

     • Naši druháci nie. Dnes navštívili zážitkovú galériu, kde sa dokázali zmenšiť k rôznym zvieratkám. Mohli sa tak pozrieť do očí veľkému mravcovi, pohladkať obrovského chameleóna alebo si odskúšať, ako sa žije napríklad takému škrečkovi.
      A tak sa zmenšili ku Škrečkom v Akváriu 17x, ku Mravcovi 330x, ku Chameleónovi 15x, ku Lienke 530x, ku Slimákovi 35x, ku Včele 150x a k Hadovi a Bielym Myšiam v Teráriu 20x. Zabehali si v rotujúcom kolese škrečka, odhryzli si z obrovského jablka a mrkvy, škrtli megazápalkou a nakoniec si na ruku zobrali aj živého chameleóna. Druháci sa zabavili do sýtosti.

      Mgr. Zuzana Maškulková

     • Navštívili sme najstaršie planetárium na Slovensku

     • Téma „Vesmír“ je na hodinách prírodovedy veľmi obľúbená. Je to niečo magické, čarovné, opradené rôznymi príbehmi z mytológie. Kto by ju nemal rád?
      Naši štvrtáci sa tejto téme venovali viac ako mesiac, a ukončili ju výrobou a prezentáciou nádherných projektov. Nakoniec sa minulý štvrtok 16.11.2023 vybrali na zaslúženú exkurziu do najstaršieho planetária v Košiciach, ktoré sa nachádza v Slovenskom technickom múzeu.
      Vypočuli si zaujímavé rozprávanie o Slnku, Mesiacivoľne viditeľných galaxiach. Pani lektorka im porozprávala aj rôzne mytologické príbehy antických hrdinov. Prehliadka pokračovala pri rôznych typoch ďalekohľadov, ktoré sa používali v minulosti. Pani lektorke poďakovali a vybrali sa na prechádzku po historickom námestí v Košiciach.

      Erika Bobko

     • iBOBOR

     • V dňoch 8. až 10. 11. 2023 sa aj naši žiaci zúčastnili informatickej súťaže iBobor. Hlavným cieľom tejto súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie. Zapojilo sa do nej 7 štvrtákov a 13 šiestakov. Naši žiaci súťažili v 2 kategóriách – Bobrík (4.-5. ročník) a Benjamín (6.-7. ročník).
      V kategórii Bobrík bola úspešnou riešiteľkou Katarína Krettová (4.A) a v kategórii Benjamín nebol úspešný žiaden žiak.

      Všetkým zúčastneným ďakujeme za zapojenie a Katke blahoželáme k úspechu!

      Mgr. D. Moravčíková

     • Týždeň vedy a techniky so školským klubom

     • Týždeň vedy a techniky sa tohto roku v našej škole konal od 10. do 15. novembra. Vyučujúca fyziky pozvala do učebne fyziky našich najmenších žiačikov zo školského klubu aj tento rok.
      Malí vedci skúmali vlastnosti zvuku a ich využitie. Spoznali, že zvuk vydáva akýkoľvek kmitajúci predmet. Oboznámili sa s fungovaním ucha a hlasiviek.
      Skúsili si vyrobiť jednoduchú gitaru zo zápalkovej škatuľky a gumičiek a tiež telefón z jogurtových kelímkov.

      Veríme, že sa objavovanie nových poznatkov žiačikom páčilo a radi prídu aj na budúci rok.

      Mgr. J. Šafranková