• Bežkárska trať má úspech

     • Minulotýždňová pozvánka na bežkársku trať sa vôbec neminula účinkom. Na našu veľkú radosť pravidelne stretávame na trati veľa našich žiakov či žiačok.

      Dúfame, že aj ostatní žiaci sa po pozretí fotografií nechajú inšpirovať a bežkársku trať navštívia.

      Jeden okruh meria 2800 metrov.

      Pozvánka stále platí pre všetkých a vstup je voľný :-).

       

     • Bežecká stopa

     • Milí žiaci a rodičia, 

      keďže  hodiny telesnej výchovy sa vďaka pandémii zrušili a online vzdelávanie tiež neprospieva nášmu fyzickému zdraviu, s radosťou Vám môžeme oznámiť, že  sa na poli pri Vodárenskej ulici podarilo urobiť zimnú bežeckú stopu pre všetkých fanúšikov bežeckého lyžovania.

      Na realizácii bežeckej stopy určenej na korčuľovanie aj na klasiku sa podieľal p. Vladimír Žemba so svojím ratrakom a  miesto na trať poskytlo PD v Spišskom Bystrom, za čo im patrí naše úprimné poďakovanie. Všetkých srdečne pozývame ...

     • Matematický Klokan 2021

     • Najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete

      Termín súťaže (papierovej či on-line) je 19. – 23. apríl 2021

       

      Aj tento rok môžete očakávať možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže Matematický Klokan, ktorá sa uskutoční podľa aktuálnej situácie papierovou formou - v škole alebo podobne ako to bolo naposledy, online formou. Táto súťaž sa teší aj na našej škole veľkej obľube u žiakov všetkých ročníkov.

      Pevne veríme, že aj napriek tomu, že sa väčšina z Vás naďalej vzdeláva dištančne, prejavíte záujem o účasť a porovnáte si svoje vedomosti a šikovnosť pri riešení úloh s rovesníkmi z celého sveta. Tí najúspešnejší dostanú aj zaujímavé ceny.

      Súťaž je určená pre žiakov 1. až 9. ročníka.

      Štartovné za žiaka je 4 €. 

      Viac informácií vrátane pravidiel a ukážkových úloh nájdete na stránke https://matematickyklokan.sk/

      Záväzný záujem o účasť v súťaži Matematický Klokan nahláste prosím mailom na adresu kamila.demkova@skolaspisskebystre.sk, kde treba uviesť celé meno a triedu do 8. marca (skorší termín kvôli vyzbieraniu štartovného a jeho úhrade).

       

     • Programovanie nás baví!

     •  

      Po dlhom čase strávenom doma sa aspoň žiakom prvého stupňa podarilo vrátiť do školských lavíc. Potešili sa nielen prítomnosti kamarátov, ktorí im tak chýbali, ale aj mnohým príležitostiam ako využívať čas strávený v škole a zároveň sa venovať činnostiam, ktoré ich zaujímajú a bavia. Inak tomu nebolo ani na krúžku Lego programovanie, kde si opäť vyskúšali niečo nové.

      Naši štvrtáci začínajú programovať s micro:bitom. BBC micro:bit je programovateľný minipočítač, ktorý dodáva programovaniu "hmatateľnosť".

      Stačí vytvoriť jednoduchý program a nahrať ho pomocou USB kábla. Má niekoľko zabudovaných senzorov, napríklad kompas alebo akcelerometer, no vieme k nemu pomocou vstupno/výstupných pinov pripojiť takmer akúkoľvek elektroniku – LED pásiky, motorčeky, senzor tepu...

      Dnes  pre všetkých žiakov našej školy pripravili šifrovanú správu. Rozlúštite ju?

      https://youtu.be/IW-iHZW9NkU

     • TESTOVANIE na ochorenie COVID-19

     • Testovanie na ochorenie COVID-19 určené výlučne  pre jedného zákonného zástupcu žiaka 1.stupňa a detí MŠ  sa uskutoční v sobotu 6.2.2021 v čase od 7.30 do 14:00 hod v budove Základnej školy s materskou školou Spišské Bystré, odbery sa budú vykonávať vo vestibule školy.

      Negatívny test jedného zákonného zástupcu je podmienkou pre nástup žiaka do školy. Vyučovanie bude obnovené od pondelka 8.2.2020 po  schválení vládou SR.