• Dejepis

OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY 2021/2022

Ani tento školský rok si naši žiaci nenechali ujsť okresné kolo Dejepisnej olympiády. Napriek náročným podmienkam a požiadavkám na vedomosti sa stali vo svojich kategóriách úspešnými riešiteľmi.

Úspešní riešitelia:

Oliver Ordzovenský 7.B – kategória E

Tomáš Orolin 9.A – kategória C

Dávid Javorský 9.A – kategória C

Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa úspechov v ďalších vedomostných súťažiach.

ŠKOLSKÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY 2021/2022

Ešte pred odchodom na vianočné prázdniny sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 14. ročníka Dejepisnej olympiády.

Úlohou žiakov bolo vypracovať vedomostný test, ktorý sa skladal z troch častí. Prvá časť obsahovala úlohy z vybraného monotematického celku, druhá časť úlohy z príslušného učiva ročníka a tretia časť bola zameraná na úlohy z regionálnej histórie.

Výsedky:

7. ročník – kategória E: 1.miesto Oliver Ordzovenský

9. ročník – kategória C: 1. miesto Tomáš Orolin

2. miesto Dávid Javorský

Výhercom gratulujeme a prajeme veľa šťastia na okresnom kole, ktoré sa uskutoční vo februári 2022.