• Matematika

        • Okresné kolo Matematickej olympiády 2021/2022

          Ako každý školský rok, hoci opäť netradične - dištančnou formou, sa žiaci 5. a 9. ročníka zúčastnili okresného kola matematickej olympiády. Deviataci mali na riešenie náročných matematických úloh 4 a piataci 2 hodiny.

          Za deviatakov nás reprezentovali Dávid Javorský (IX.A) a Dominika Kiktová (IX.A), obaja sa umiestnili na 14.-19. mieste.

          Z piatakov si riešenie matematickej olympiády prvýkrát vyskúšali Jakub Lavčák (V.B), ktorý ako úspešný riešiteľ skončil na 16.-18. mieste a Nela Levocká (V.B), tiež úspešná riešiteľka obsadila 19.-23. miesto.

          Kategória Z6:
          Ivana Petruľová (VI.A) - 33.-36. miesto
          Laura Keďuchová (VI.B) - 38.- 41. miesto

          Kategória Z7:
          Terézia Malatínová (VII.A) - 4.-8. miesto - ÚSPEŠNÁ RIEŠITEĽKA
          Edita KOlušová (VII.A) - 20.-21 miesto

          Kategória Z8:
          Michaela Šelengová (VIII.A) - 22.-28. miesto
          Ondrej Pavliga (VIII.A) - 31.- 33. miesto

          Blahoželáme! 👏👏👏

          2021/2022 - OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY

          Vo štvrtok 29. marca a piatok 30. marca si naši žiaci od 3. po 7. ročník zmerali sily v okresnom kole matematickej súťaže Pytagoriáda. Hoci sa súťaž nepísala z domu ako to bolo minulý rok, prebiehala aj tentokrát online priamo zo školy.

          Jednotliví súťažiaci si lámali hlavu nad matematickými úlohami, kde okrem správneho výsledku bol rozhodujúci aj čas, za ktorý sa im úlohy podarilo vyriešiť.

          Konkurencia v okresnom kole bola veľká, a hoci nie všetci dosiahli potrebný počet bodov na to, aby sa stali úspešnými riešiteľmi, dosiahli pekné celkové umiestnenie.

          Kategória P3 – 3. ročník: (215 zapojených súťažiacich z okresu Poprad)

          Matej Lišuch – 43.-44. miesto – úspešný riešiteľ

          Klára Orolinová – 55.-78. miesto

          Ema Michlíková – 109.-133. miesto

          Sára Štefková – 134.-148. miesto

          Alexander Guzi – 149.-167. miesto

          Radka Frisová – 182.- 198. miesto

          Michal Špirek – 199.-207. miesto

          Karol Hrkeľ – 199.-207. miesto

          Emma Bendíková – 199.-207. miesto

          Martina Frisová – 199.-207. miesto

           

          Kategória P4 – 4. ročník: (126 zapojených súťažiacich z okresu Poprad)

          Šarlota Lopušeková – 18.-20. miesto – úspešný riešiteľ

          Denis Szókovács – 24. miesto – úspešný riešiteľ

          Katarína Lopuchová – 55.-59. miesto – úspešný riešiteľ

          Matej Pirožek – 78.-88. miesto

          Lenka Milanová – 78.-88. miesto

          Adrián Lopuch – 89.-104. miesto

          Jozef Fábry – 112.-117. miesto

          Marco Jurčo – 118. miesto

          Tomáš Vitko – 121.-124. miesto

           

          Kategória P5 – 5. ročník: (55 zapojených súťažiacich z okresu Poprad)

          Jakub Lavčák – 11.-12. miesto – úspešný riešiteľ

          Leonard Friedmann – 20.-25. miesto

          Tomáš Kolumber – 26.-36. miesto

          Timotej Kikta – 26.-36. miesto

          Nela Levocká – 26.-36. miesto

           

          Kategória P6 – 6. ročník: (112 zapojených súťažiacich z okresu Poprad)

          Lea Szókovács – 66.-80. miesto

           

          Kategória P7 – 7. ročník: (70 zapojených súťažiacich z okresu Poprad)

          Samuel Šoltis – 8.-18. miesto

          Terézia Malatínová – 19.-24. miesto

          Oliver Ordzovenský – 34.-45. miesto

           

           

          2021/2022 - ŠKOLSKÉ KOLO PYTAGORIÁDY

          Žiaci 3. až 8. ročníka sa vo svojich kategóriách zúčastnili v dňoch 8. a 9. decembra školského kola Pytagoriády. Už druhý rok sa riešila táto zaujímavá matematická súťaž, kde nejde len o správnosť výsledkov ale aj o rýchlosť počítania v online prostredí. A ako dopadli?

          VÝSLEDKY:

          Vysledky_PYTAGORIaDA_2021_skolske_kolo.pdf

          Úspešným riešiteľom blahoželáme a reprezentantom v okresnom kole prajeme veľa šťastia!